Naslovnica Sport Danska pobjedom nad ekipom Francuske osigurala bronzanu medalju

Danska pobjedom nad ekipom Francuske osigurala bronzanu medalju

52

Danska je osvojila sedmu medalju na turnirima Starog kontinenta. U reprezentaciji Danske najefikasniji su bili Jacob Holm sa 10 i Niclas Kirkelokke sa pet golova, dok su u reprezentaciji Francuske Kentin Mahe sa osam i Hugo Descat sa sedam golova

Rukometna reprezentacija Danske savladala je ekipu Francuske rezultatom 35:32 i time izborila treće mjesto, odnosno bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u rukometu, javlja Anadolu Agency (AA).

Galski pijetlovi vodili su kroz cijelo prvo poluvrijeme, sa maksimalnih četiri gola (9:5). U 28. minuti Danci su izjednačili, imali su priliku i za prvo vodstvo na meču, ali su je protraćili. Francuzi su na odmor otišli sa golom prednosti (14:13).

Danci su prvi put poveli u 39. minuti nakon gola Magnusa Saugstrupa (18:19). Brzo su povećali prednost na +3 (18:21). Francuzi su uzvratili neriješenim rezultatom 4-1 za izjednačenje (22:22). Hugo Descat je pogodio u 47. minuti za vodstvo (24:23). Kada je Benoit Kounkoud pogodio sa desnog krila u 50. minuti, Francuska je povela sa dva gola (26:24).

Danci su ponovo izjednačili sa dva uzastopna gola (26:26). Ekipe su također bile izjednačene u 57. minuti (28:28). U 59. minuti Lasse Svan Hansen je iz teške pozicije pogodio za vodstvo Danaca (28:29), a na suprotnoj strani, 30 sekundi prije kraja, izjednačio je Dika Mem (29:29). Pobjednik će biti poznat nakon produžetka. Bolje su počeli Danci, koji su vodili sa tri gola (29:32). Danci su uz pomoć golmana Niklasa Landina Jakobsena održali prednost od tri gola (30:33), ostvarivši 18 odbrana. Danci su na kraju meča poveli sa najvećom prednošću (31:35).

U reprezentaciji Danske najefikasniji su bili Jacob Holm sa 10 i Niclas Kirkelokke sa pet golova, dok su u reprezentaciji Francuske Kentin Mahe sa osam i Hugo Descat sa sedam golova.

Francuska: Gerard, Desbonett, Lenne 5, Minne, Richardson 1, Mem 3, Tournat 4, N. Karabatić, Mahe 8, Fabregas 1, Descat 7, Porte, Kounkoud 3, Nahi, Conan, Briet.

Danska: N. Landin, Moller, Kirkelokke 5, M. Landin 2, Jakobsen 1, Lauge Schmidt 4, Jensen 3, Svan 3, Mollgaard, Mensah Larsen 2, J. Hansen, Andersson, Mensing 3, Holm 10, Gidsel, Hald Jensen 2.

Prethodni članakGrađani BiH imaju niži nivo pravne zaštite ličnih podataka od EU i susjednih zemalja