Naslovnica Sport Drugi poraz reprezentacije BiH na EP, ostali bez šanse za plasman dalje

Drugi poraz reprezentacije BiH na EP, ostali bez šanse za plasman dalje

49

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Gruzije sa 2:1 (0:1) u 2. kolu grupne faze takmičenja na Evropskom prvenstvu u Holandiji.

Nakon što su na startu prvenstva poraženi od Španije sa 5:1, nogometaši BiH ostali su bez plasmana u daljem takmičenju, iako im je preostao još susret protiv Azerbedžana.

BiH povela je u 7. minuti nakon prodora Blage Gašpara po lijevoj strani. Ubačenu loptu na drugoj stativi dočekao Nermin Kahvedžić koji je pogodio mrežu Gruzijaca.

U drugom poluvremenu Gruzijci su napravili preokret golovima Brazilaca. Rezultat je u 25. minuti poravnao Tales, koji je kaznio slabo dodavanje naših igrača i pogodio prazan gol Milanovića koji se nije stigao vratiti. Četiri minuta kasnije pobjednički pogodak za Gruzijce postigao je Branco, koji je svoj tim odveo u četvrtfinale.

U drugm susretu 2. kola D-grupe večeras se od 20.30 sati sastaju Španija i Azerbejdžan.

Izabranicima selektora Ive Kreze a EP preostao je još susret protiv Azerbejdžana, koji se igra 29. januara u 17.30 sati.

Rezultati i tabela D-grupe:

1. kolo ( 22. januara):Španija – BiH 5:1Gruzija – Azerbejdžan 3:2

2. kolo (26. januara):BiH – Gruzija 1:220.30 Španija – Azerbejdžan

3. kolo (29. januara):17.30 BiH – Azerbejdžan17.30 Španija – Gruzija

Tabela:

1. Gruzija 2 2 0 0 5:3 62. Španija 1 1 0 0 5:1 33. Azerbejdžan 1 0 0 1 2:3 04. BiH 2 0 0 2 2:7 0