Emina je u Ameriku otputovala sa svojom porodicom, gdje pruža podršku našoj reprezentaciji i živi vjerovatno najposebnije dane u životu.
Odjevena u boje Bosne i Hercegovine, Emina je zajedno s hiljadama navijača bodrila izabranike Sergeja Barbareza tokom jednog od najvažnijih mečeva reprezentacije na Mundijalu.
Atmosferu sa stadiona podijelila je sa svojim pratiteljima putem društvenih mreža, gdje nije skrivala oduševljenje i ponos zbog nastupa Zmajeva.
U objavi koja je ubrzo privukla brojne reakcije, zahvalila se reprezentativcima na emocijama koje su pružili navijačima.
„Hvala, momci, što ste nam dali razlog da slavimo, veselimo se i radujemo. Ponos ste najveći“, poručila je.
Iako je odrasla u Americi, Emina Malić se iz ljubavi vratila u Bosnu i Hercegovinu, postavši pozitivan primjer da postoje i oni koji se vraćaju u svoju zemlju, noseći sa sobom pozitivan trend povratka i povezivanja s korijenima, o čemu je ranije govorila za portal Žene.ba.
Rođena u Srebrenici, odrasla u Americi, Sarajevo je izabrala za svoj dom u kojem je osnovala svoju porodicu.
Seattle je tokom utakmice bio obojen u plavo i žuto. Zastave Bosne i Hercegovine vijorile su se na svakom koraku, a navijačke pjesme odjekivale su tribinama stvarajući atmosferu koja je mnoge podsjetila na domaći teren.
Brojni Bosanci i Hercegovci koji žive u Sjedinjenim Američkim Državama iskoristili su priliku da podrže reprezentaciju, pretvorivši stadion u mjesto zajedništva, emocija i ponosa.
Dok Zmajevi nastavljaju svoj put na Svjetskom prvenstvu, podrška navijača ne jenjava, a prizori iz Seattlea potvrđuju da reprezentacija Bosne i Hercegovine, gdje god igrala, nikada nije bez svojih najvjernijih navijača.
(Vijesti.ba)

