Građani Bosanske Krupe upozoravaju na zabrinjavajuću situaciju na rijeci Uni gdje se u blizini plaže Babluk već duži period nalazi uginula svinja.
Kako tvrde mještani, o slučaju su obaviještene nadležne službe, a na teren je izlazio i inspektor. Međutim, građani ističu da problem ni nakon toga nije riješen, zbog čega izražavaju nezadovoljstvo reakcijom nadležnih institucija.
„Pozivali smo inspektora, bio je na terenu, ali ništa nije poduzeto“, navode građani koji su redakciji poslali fotografije i informacije o ovom slučaju.

Posebnu zabrinutost izaziva činjenica da se životinja nalazi u rijeci Uni, jednom od najvrijednijih prirodnih bogatstava ovog kraja. Plaža Babluk važi za popularno prirodno kupalište na Uni u Bosanskoj Krupi, koje tokom ljetnih mjeseci posjećuje veliki broj građana i turista.
Mještani smatraju da bi ovakvi slučajevi trebali biti riješeni u najkraćem mogućem roku, kako zbog zaštite okoliša, tako i zbog zdravlja ljudi koji borave uz rijeku.
Građani očekuju da nadležne službe što prije uklone uginulu životinju i javnost informišu o poduzetim mjerama, kako bi se spriječile eventualne negativne posljedice po okoliš i kvalitet vode.

