Otvoreno je prokomentarisao ranije veze, naglasivši da je kroz život imao različita ljubavna iskustva i da su ga žene ponekad emotivno povrijedile, ali da u tome ne vidi ništa neobično.
– Ja sam u životu imao malo onih ozbiljnih veza, ali naravno da je bilo više žena, da ih ne imenujem. To je prirodno i muški. Oni koji nisu imali slomljeno srce ili koji nisu bili zaljubljeni, mislim da im nešto fali – kazao je.
Danas, međutim, već dugi niz godina uživa u skladnom braku sa suprugom Aleksandrom, profesoricom geografije koja se rijetko pojavljuje u javnosti i uglavnom je posvećena svom poslu. Njihov odnos, kako je naveo, započeo je jednostavno i spontano.
Ponosni su roditelji dviju kćerki, Une i Lare, koje su odrastale daleko od medijske pažnje, jer je Čolić uvijek nastojao da ih zaštiti od javnog života koji prati njegovu karijeru.
Govoreći o roditeljstvu, istakao je da bi možda danas bio strožiji nego ranije, ali da je uvijek pokušavao djeci pružiti ono što žele, uz ravnotežu između slobode i discipline.
– Nažalost, volio bih da sam stroži, to je prva stvar. Pokušavam im omogućiti ono što žele, ali možda bih trebao biti stroži u cijeloj toj priči. Mama je tu ta koja ne može sve bez mene – kazao je za InMagazin.
(Vijesti.ba)

