Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik je na društvenoj mreži X objavio svoju verziju razgovora s liderom SDA Bakirom Izetbegovićem.
Na početku se referirao na tvrdnje da je bio nervozan tokom razgovora, koje je u svojoj objavi iznio Izetbegović.
“Tokom ‘nervoznog’ telefonskog poziva ja sam se smijao, a Bakir se nemušto branio i pravdao na način da nije rekao ni ‘da’ ni ‘ne’, nekim uopštenim floskulama. Ni u jednom trenutku nije uspio objasniti izrečeno sinoć, kad je pozvao da me sklone nekom silom”, rekao je.
Dodik je još dodao da je “svjedočio pokušajima relativizacije i izbjegavanja suštine prijetnji”.
“Zbog toga moj stav ne samo da ostaje isti, već sam nakon ovog razgovora još uvjereniji da je ono što je izrečeno u emisiji bilo veoma jasno i nedvosmisleno. Drago mi je da sam štetočina njihove politike”, napisao je Dodik.
Podsjetimo, do ove situacije je došlo nakon gostovanja Izetbegovića na Federalnoj televiziji, kada je Dodik objavio da ga je nazvao i da očekuje novi poziv.
Izetbegović je potvrdio da je do poziva došlo i da je Dodik bio “nervozan” te da mu je rekao sve što misli i iznosi u javnost.
Pozvao ga je i da objavi snimak, što Dodik još nije uradio.

